Powiadomienia dźwiękowe w czacie

Jak aktywować powiadomienia dźwiękowe w czacie?


W celu włączenia powiadomień dźwiękowych należy przejść do ustawień, a następnie w sekcji sygnały dźwiękowe zaznaczyć opcje według własnych preferencji i zapisać zmiany.


sygnały dźwiękowe w czacie


W przeglądarce należy wyrazić zgodę na automatyczne odtwarzanie dźwięków przez czater.pl. Poniżej zamieszczono wskazówki jak tego dokonać w kilku najpopularniejszych przeglądarkach.


Chrome


Zgodę na odtwarzanie dźwięków można wyrazić w panelu użytkownika, klikając w ikonę kłódki obok https:// na pasku adresu strony, a następnie wybranie odpowiedniej opcji w uprawnieniu Dźwięki (Sound).


przeglądarka Chrome


Firefox


Tutaj zgodę można wyrazić w panelu użytkownika, klikając w ikonę kłódki obok https:// na pasku adresu strony, a następnie wybranie odpowiedniej opcji w uprawnieniu Automatyczne odtwarzanie dźwięku.


przeglądarka Firefox


Safari


W panelu użytkownika klikamy w zakładkę Safari, następnie Ustawienia dotyczące tej witryny. Pojawi się okno z ustawieniami witryny, w którym zaznaczamy odpowiednią opcję w sekcji Autoodtwarzanie.


przeglądarka firefox


Uwaga
Wygląd okna ustawień przeglądarki może się różnić w zależności od wersji i rodzaju przeglądarki. Należy również pamiętać, by sprawdzić te ustawienia po aktualizacji przeglądarki. Zazwyczaj zgoda jest wyrażona domyślnie, natomiast w Safari konieczne jest samodzielne jej zaznaczenie.