Jak automatycznie wstawić do czata login i email użytkowników?

Jeśli na Waszej stronie użytkownicy są zalogowani i znane są ich dane (np.: login, imię, nick, e-mail), to bardzo wygodnie byłoby, gdyby czat pobierał te dane. Gdy osoba ta zapyta o coś na czacie, to od razu konsultantowi wyświtlą się te dane.

Czater.pl udostępnia taką funkcjonalność. Jak to zrobić?

Kod czatu, który wklejamy na swoją stronę (można go pobrać tutaj: https://www.czater.pl/userPanel/codes) należy zmodyfikować dodając 2 poniższe elementy:

z.login="";z.email="";

Poniżej zamieszczamy przykład kodu standardowego oraz zawierającego dodatkowe parametry.

Standardowy kod

 

Kod z dodatkowym elementem z.login="";z.email="";

 

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem (wymaga on wiedzy na temat administrowania zasobami naszej strony) jest przekazanie z poziomu PHP do czatu danych użytkowników (loginów, adresów e-mail). Odpowiednią formułę należy umieścić w skrypcie czatu. W przypadku PHP może to wyglądać następująo:

z.login="<?=$_SESSION['login']?>";z.email="<?=$['email']?>"

W zależności od technologii w jakiej stworzona została strona, sposób przekazania na potrzeby czatu danych użytkowników może wyglądać nieco inaczej. Zasada modyfikowania kodu pozostaje jednak niezmienna. Dane użytkowników należy przekazać w skrypcie czatu w tych samych miejscach.

W razie trudności z zastosowaniem tej metody na swojej stronie prosimy o kontakt z nami, postaramy się pomóc zainstalować livechat z automatycznym pobieraniem danych użytkowników.