Rozmowy VoIP

Co to jest VoIP?

VoIP (Voice over Internet Protocol) to technika, która umożliwia przesyłanie dźwięków za pośrednictwem łącza internetowego. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie rozmowy głosowej, co stanowi alternatywę dla rozmów głosowych z użyciem tradycyjnej telefonii.

VoIP na czaterze

Użytkownicy czatu, korzystający z pakietów standard, premium, oraz ultra mają możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych. Czater umożliwia także wykorzystanie VoIP. Rozmowy z VoIP odbywają się na takiej samej zasadzie, jak zwykłe rozmowy telefoniczne. Jedynie numer, jaki konsultant podaje przy zakładaniu konta jest numerem VoIP.

Aby korzystać z rozmów VoIP konieczne jest posiadanie konta u jednego z operatorów sieci VoIP, na przykład SuperVoIP. Po przejściu przez proces rejestracji konieczna jest autoryzacja. Można jej dokonać wysyłając tradycyjny przelew na kwotę minimum 20 zł, która zasili konto w SuperVoIP oraz przesyłając skan faktury za telefon komórkowy podany przy rejestracji. Za korzystanie z SuperVoIP pobierana jest opłata 1 zł netto miesięcznie.

Numer VoIP, który zostanie nam nadany u operatora należy podać w ustawieniach swojego konta.

Jeśli zapomniamy lub zgubimy numer, w każdej chwili można go sprawdzić w panelu SuperVoIP w zakłace Moje konto. Wyświetla się on w sekcji numer publiczny:

supervoip

Obsługa połączeń VoIP

Połączenia VoIP są obsługiwane przez dedykowane do tego celu urządzenia i programy. Możemy wykorzystać na przykład program Zoiper Classic. Zanim przystąpimy do jego instalacji, w serwisie SuperVoIP musimy wygenerować sobie nowe hasło dla usługi (będzie to inne hasło niż to, którego używamy do logowania do samego serwisu SuperVoIP). W tym celu, po zalogowaniu na nasze konto SuperVoIP należy przejść do Moje konto -> Utrzymanie konta i tutaj kliknąć w link Generuj nowe hasło i wyślij na mój adres e-mail:

Hasło dla usługi VoIP

Tego hasła będziemy musieli użyć podczas konfiguracji usługi w programie Zoiper Classic. Pełna instrukcja konfiguracji dostępna jest na stronie:
https://www.supervoip.pl/pomoc/darmowe-aplikacje-voip/komputer-pc-z-systemem-windows/zoiper-classic-dla-windows